názory na Coronavir

Test na psychické poruchy vyvolané stresem při Coronavirové epidemii

Udržujte paniku - řídí ji naši největší odborníci


Coronavirus

Screeningový test na rozvoj psychické poruchy Covidového šílenství v době epidemie.

V České republice se opět rozhořel boj o roušky nebo o opatření, která ochrání obyvatelstvo před rozvojem epidemie nebo ekonomickým kolapsem. Objevila se první demonstrace nespokojených občanů , zmenšila se rozmanitosti zboží v obchodech a zvýšila se agresivita v internetových diskusích. Korona virus je dle vlády, odborníků a všech, kteří mají svými vystoupeními možnost přiložit své polínko na hranici davového šílenství rozšířen všude a proto se ve všech mediích předkládají po hodinách čísla o množství nakažených lidí, většinou s emočním potenciálem , který byl slyšet naposledy při úmrtí generalisima Stalina. U některých našich spoluobčanů – zejména starší generace v důchodovém věku dochází k výraznému rozvoji úzkostných stavů a depresí a bohužel i psychotických reakcí ve smyslu paranoie neboli stihomamu- neboť jím zasažení nešťastníci trvale hledají osobu, která již někoho nakazila a nebo dokonce pouze mohla teoreticky nakazit. Důvodem rozvoje psychických poruch u našich spoluobčanů je biologická podstata zakódovaná v naší povaze. Tato sta tisíce let stará reakce je stereotypní odpověď na náhlou hrozbu , kdy reagujeme dvěma základními mechanismy , které představují:

a. útok

b .útěk.

Samozřejmě, že nošení roušek neumožňuje ani jednu z těchto reakcí a proto dochází k rozvoji patologických psychických reakcí. Kdo by dokázal útočit nebo utíkat se šmirgl papírem přitisknutým na obličej ?

Proto je užitečné všem  tlamohubkám  poskytnout test na zákonitě vznikající psychické poruchy spojené s dlouhodobě neřešenou tíživou situací a jeho vyhodnocení přikládáme v dalším textu.

Continue Reading 0 KOMENTÁŘE

Charakteristika kvality testování viru

Jak jsou testy na Coronavirus drahé, rychlé a přesné


Coronavirus

Ideální test na Coronavirus.
V tomto článku  se nebudeme zabývat  způsobem testování Coronaviru.   O přesnosti a  nepřesnosti  jakékoliv metody si můžeme  povídat v okamžiku,   až každý z nás bude mít nejen  soupravu PCR , ale zároveň si bude schopen  například   sestavit  sekvenci  nukleotidů,  ověřit čistotu materiálu, pracovat v podmínkách naprosté sterility. Pak snad každý z nás pochopí, že laboratorní výsledky nejsou   jednoznačné. Na druhou stranu nám nic nebrání začít experimentovat.  PCR přístroj si seženeme za 400 dolarů a  pak již můžeme  bádat. Nebo si sestavíte LAMP ?  Možná by to šlo,  stačí si naprogramovat   arduino, malé bastlení a budete mít přístroj, který  bude primitivní, ale jistě vám umožní zhruba provést základní testy.   15 letý puberťák může naučit bakterii svítit  viz   https://www.the-odin.com/genetic-engineering-home-lab-kit/, tak proč ne My.       Takto sepsaný ůvod je samozřejmě   provokací.    Cílem  následujícího článku je podat     zjednodušené  vysvětlení efektivity   testů na odhalení   virové infekce.     A protože bez matematiky není  žádná věda vědou  pro srozumitelné vysvětlení  použijeme následující  řádky . Tento příklad bude    vlastně  aforismem ze zkušeností získaných při  minulé epidemie SARS, kdy jej použili lidé, kteří se  diagnostikou viru setkali

Continue Reading

testování coronaviru

Nepodléhejte panice. Positivita testu neznamená chorobu!


Je úterý 10.3. 2020. Hlavní správy na seznam.cz hlásí 53 případů coronaviru a jen za dnešek 18 nových případů. Nejen v naší malé zemi se šíří panika . Mizí toaletní papír i v Japonsku známém ohleduplností. Němci propadají panice, poprvé zřejmě něco nezvládnou , motto „ Das schaffen wir“ jde stranou. Univerzity v USA se zavírají, v Čechách i základní školy . Osoby starší 50ti let, kteří nemají přístup k internetu v takové míře jako nastupující generace nakoupí  v nejbližším hypermarketu o 2 pytlíky rýže více . Mladí, nasávající informace z internetu, kteří navštívili jako každý rok Itálii se dávají testovat na přítomnost Coronaviru . Proč po testování prahnou hlavně mladí, naprosto zdraví lidé doposud věřící ve svoji nesmrtelnost je nasnadě . Virová epidemie pro ně přestavuje stejné vzrušení jako shlédnutí hollywoodského hororu Svítání neboť mít Coronavirus a přežít je tak sexy jako se zamilovat do upíra . I v případě úmrtí by jejich smrt byla jistě výjimečná naprosto odlišná od prozaických chorob jako ucpání cév v mozku nebo srdci u jejich nemoderních rodičů. Možná proto bude většina vyděšených obětí současného informačního proudu ženského pohlaví nebo jedinců s doposud neotřesitelným morálním postojem ale bez jakýchkoliv zkušeností a znalostí. Ve všech zprávách o chorobě se objevují informace téměř po minutách o stoupajícím počtu lidí pozitivně testovávaných na přítomnost viru. Čísla jsou neúprosná – raketově stoupají. Pokud vás zajímá pravděpodobnost onemocnění a positivity výsledků testů - můžete si stáhnout naše poznámky k této problematice v sekci download nebo pokračovat ve čtení zde. 

Otázka , která nebyla zatím po celou dobu položená   .  Existuje  vůbec epidemie  Coronaviru v  České republice ? 

Continue Reading