Rheumacentrum E.A.C. Terezín bylo v roce 2011  schváleno  výborem České Revmatologické Společnosti jako  centrum pro poskytování biologické terapie u revmatických chorob.  Zdravotní pojišťovny však rozhodly o tom, že biologická terapie nebude našemu centru proplácena. S tímto rozhodnutím sice nesouhlasíme, ale to je tak jediné co můžeme dělat. O  drahé léčbě rozhoduje pouze zdravotní pojišťovna. Svým způsobem je to pro nás šťastné rozhodnutí. Nemusíme  se bát, že pokud biologickou terapii předepíšeme, tak nás zdravotní pojiťovna pokutuje. Pokud česká společnost bude chtít, aby všichny byli léčeni zadarmo, pak se může  stát, že nakonec nebude léčen nikdo. Vaší jedinou jistotou není to, že Vás budeme léčit,  ale to,  že budete dávat do zdravotního pojištění peníze, které někdo  promrhá nebo rozkrade.

 Všude ve světě je obráncem pacienta lékař.  Ke svému poslání potřebuje 

  • nezávislost
  • přísnou kontrolu  profesní organizací jakou je  lékařská komora, aby  pacienty  neléčili  lékaři slibující zázračné léky pro neléčitelné   choroby 
  • takové množství peněz :
  1. lékař  měl na zaplacení celoživotního   vzdělávání 
  2. aby jeho rozhodování nebylo ovlivněné    přesvědčováním farmaceutických firem

V České republice bohužel nemáme soukromé lékaře. Vyjímky představují  superspecializovaní lékaři  placení mimo zdravotní pojištění. To jsou například implantologové prsou elit  našeho národa . Všichni ostatní jsou zaměstnancí zdravotních pojištoven a pak   úroveň naší péče odpovídá  kvalitě  zaměstnavatele a zaměstnance.  Kvalita zdravotních služeb tak v České republice odpovídá kvalitě zboží v supermarketu. Všechno je levné a Vy si můžete vybrat co chcete, bohužel i to co nepotřebujete a tak se nedivme ,že ambulance a nemocnice jsou zaplaveni  stejnou populací a stejným způsobem, jako  nákupní střediska každý čtvrtek, když jsou slevy. Bohužel se pak se nemůžeme divit, že v případě když se objeví závažné onemocnění, pak  na nic nejsou peníze. Zdravotní systém se snaží vytvářet iluzi, že čím více se  provede  výkonů , tím bude populace zdravější. To je naprostý omyl.  Populace bude  tím zdravější, čím bude zdravěji žít a méně chodit k lékaři.

Iluzi kvalitní zdravotní péče  zatím platí ´´kreditní ´´kartička zdravotního pojištěnce.  Nebojte se ale,  že by tento systém mohl fungovat stále.  Exekutoři zdravotního systému  si již mnou ruce.

 

 

                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední aktualizace středa, srpen 11 2021 @ 09:30 PM CEST  9,690 Kliknutí