Dna obecná doporučení


Zde prosím najdete všeobecné   doporučení  pro lidi se dnou  týkající se jak terapie léky tak i  všeobecnými  doporučeními . Myslím si, že režimová opatření jsou  důležitou složkou terapie a  ovlivňují  nejen na samotnou dnu ale i   vznik  a terapii přidružených chorob , se kterými se u našich pacientů setkáváme.  U některých pacientů je  tato léčba dostačující.

 

Rady pro pacienty se dnou 
Období   po odeznění záchvatu dny

Pokud chcete být  pacientem,  který prodělá za svůj život  pouze jediný záchvat dny, budete  muset  poctivě dodržovat  režimová opatření.  I při jejich poctivém dodržování    však  tato opatření nemusí   zabránit rozvoji dalších záchvatů a pak bude nutné  po domluvě s Vaším  lékařem brát speciální   léky,  které zabrání rozvoji   dny nebo jejich komplikací.

 

  1. Trvale udržujte dostatečný přívod tekutin, který  Vám umožní vytvořit alespoň  2,5litru  moči denně - to znamená ,že vypít musíte více !!  Zkontrolujte si  kolik moči za den vlastně vyprodukujete a podle toho upravte pitný režim.
  2. V případě obezity  se snažte redukovat  vaši hmotnost ,  ale postupuje   pomalu , maximálně  0,5 kg týdně,  příliš rychlé hubnutí nebo přísná dieta může vyvolat záchvat
  3. Snažte se omezit  i drobné úrazy kloubů, noste vhodnou obuv
  4. Dodržujte  racionální  dietu s nízkým  obsahem tuků  a snažte se  vybírat potraviny podle s ohledem na jejich  obsah  purinů ( zdroje kyseliny močové )
  5. Omezte spotřebu nápojů  slazených cukrem  a fruktosou , na druhou stranu umělá sladidla nevadí
  6. Po poradně s Vaším lékařem je nutné vysadit některé typy léků používaných na léčbu vysokého krevního tlaku nebo ischemické choroby srdeční  - diuretik  -  nejčastěji pod jmény  Moduretic,  Hydrochlorothiazid   , Furon. Tyto léky jsou často kombinované i  v mnoha dalších lécích například ENAP H. LOZAP H atd.  Musíte se podívat do příbalového letáku a svého lékaře na přítomnost  těchto léků upozornit a požádat za záměnu za jiné preparát.  V dnešní době  již  máme léky, které nejen léčí  uvedené choroby ale zároveň  i snižují hladinu kyseliny močové.  Příkladem je losartan - LOZAP. Ten by se měl asi  podávat u všech pacientů s vyšší hladinou kyseliny močové přednostně. Jak jsem již však uvedl  stejný preparát s přídavkem diuretika - LOZAP H vhodný naopak není. Tak si můžete ušetřit  alespoň jednu  tabletku ke snídani  .
hodnocení: 2.88 / 5 (1835 hlasů odvoleno)

Sdílejte to!

Zpětné odkazy

URL Trackback pro tuto položku: http://www.rheumacentrumeac.cz/trackback.php/Dnaobecndoporuen

Zde je to, o čem ostatní říkají'Dna obecná doporučení ':

Kalpa Supplier

Sledováno na úterý, duben 09 2019 @ 03:44 PM CEST

[...] Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa Pharmaceuticals Kalpa [...] [číst celé]

Buďte první, kdo přidá komentář