GoTreatIT struktura programu


Gotreat

 

Po správné instalaci programu GoTreatIT  již nic nebrání se přihlásit do programu.  Vstupní obrazovka   umožňuje přihlásit se uživateli s typickou bezpečnostní procedurou  heslem. Samotné přihlášení  pak  každému uživateli umožní  vstoupit pouze  do administrátorem  přidělené části programu, tak aby nedošlo k neúmyslnému poškození dat.   Nová data která se při práci s programem vloží jsou  také  spojena i s konkrétní osobou, která je vložila . To má v našem  případě význam hlavně v případě kloubních indexů,  protože identifikace   zdravotního pracovníka nám  zajistí  přehled o tom,  kdo klouby vyšetřoval abychom vyloučily chybu  spojenou s rozdílnou vyšetřovací technikou  členů revmatologického týmu.  Pravděpodobně  tato vlastnost programu  umožní  sledovat pacienta stejným členem  revmatologického týmu a zaručí   sledovat  objektivní změny stavu pacienta.

Pokračovat ve čtení 0 KOMENTÁŘE

GoTreatIT instalace


Gotreat

Odkaz na GoTreatit jsme nejdříve našel na internetu http://www.diagraphit.com. Jednání bylo velice rychlé a po několika emailech mi nabídnutá možnost vyzkoušet demoverzi tohoto programu. Samotná instalace Dema byla bez problému a zvládne ji jistě každý. Během několika dnů co jsem si hrál s tímto programem mě přesvědčilo, že tento software by byl v mé ambulanci přínosem. Všechny data byly přehledná a logicky uspořádány. Pro běžného uživatele je program intuitivní a a jeho struktura přesně odpovídá postupu, jakým jsou o pacientovi získávána data a prováděno klinické vyšetření . Základní práci s programem se byla zdravotní sestra schopná naučit během jednoho dne. Po několika týdnech jsem se rozhodl zakoupit plnou verzi produktu zatím bez ultrazvukového modulu. ( Grafický modul se mi vzhledem k fungujícímu ultrazvukovému modulu zdál luxusní nadstavbou).

Pokračovat ve čtení

GoTreatit


Gotreat

V současné době jsem se rozhodl změnit informační systém ambulance Rheumacentrum Terezin E.A.C. Kompletní elektronickou / bez papírovou/ dokumentaci jsem v ambulanci používal od roku 2001. V narůstajícím provozu ambulance se již tehdy papírová dokumentace stala zátěží. Pouhá manipulace s papírovou dokumentací přinášela časovou ztrátu, kterou jsem si nemohl dovolit. Tehdy zvolený informační systém (EMR) AMICUS fungoval dostatečně pro všeobecnou interní ambulanci. Informační systém měl dobře zvládnutý modul vykazování výkonů pro zdravotní pojišťovny a zpravování obrazové informace - twain nebo grafická karta na zpracování analogového videosignálu. I když hlavním přínosem bylo spíše použití PC jako lepšího psacího stroje, přesto i toto zjednodušení umožňovalo pohodlnější zpracování zdravotní  dokumentace. V současné době jsem se však rozhodl doplnit informační systém tak  aby vyhovoval současným specifickým potřebám revmatologické ambulance a zároveň i byl správnou volbou z hlediska budoucích trendů rozvoje informační techniky.

Důvody které mě vedly považovat můj současný informační systém za nedostatečný a které jsem chtěl změnit byly tyto :

Pokračovat ve čtení