GoTreatIT instalace


Odkaz na GoTreatit jsme nejdříve našel na internetu http://www.diagraphit.com. Jednání bylo velice rychlé a po několika emailech mi nabídnutá možnost vyzkoušet demoverzi tohoto programu. Samotná instalace Dema byla bez problému a zvládne ji jistě každý. Během několika dnů co jsem si hrál s tímto programem mě přesvědčilo, že tento software by byl v mé ambulanci přínosem. Všechny data byly přehledná a logicky uspořádány. Pro běžného uživatele je program intuitivní a a jeho struktura přesně odpovídá postupu, jakým jsou o pacientovi získávána data a prováděno klinické vyšetření . Základní práci s programem se byla zdravotní sestra schopná naučit během jednoho dne. Po několika týdnech jsem se rozhodl zakoupit plnou verzi produktu zatím bez ultrazvukového modulu. ( Grafický modul se mi vzhledem k fungujícímu ultrazvukovému modulu zdál luxusní nadstavbou).

Během týdne po zaplacení jsme dostal plnou verzi softwaru a mohl jsem začít experimentovat. Jako každý správný uživatel samozřejmě nečtu manuál a otevírám jej pouze  pokud něco nejde. A nešlo to hned od začátku.  V podstatě mě nenapadlo , že zvolený software poběží na Microsoft SQL serveru . Čekal jsem například My SQL server nebo Firebird ale pak jsem si pochopil, že GoTreatIT je zamýšlen hlavně pro velké nemocnice, které na MSSQL serveru tak jako tak pracují a mají také IT oddělení, které se o software starají. Další ránu představoval fakt, ze free produkt    Microsoft SQL Server 2005: Express  nebyl pro instalaci doporučen, protože není podporován . Již jsem si zoufal, a očekával jsem nejhorší, že si budu muset koupit licenci na SQL Server 2008 Enterprise, což přestavuje podstatnou finanční zátěž. Naštěstí mi podpora z Diagrahitu doporučila možnost používání Microsoft SQL Server 2000 Desktop Engine jako možné náhrady. Nebyl jsem zcela přesvědčený, že tato cesta bude úspěšná, protože vždy počítám spíše s horší eventualitou ale kupodivu toto řešení fungovalo. Musím se přiznat, že ani tak nebyla instalace jednoduchá. Nakonec jsem se musel obrátit na podporu Diagraphitu. I pro ně byl tento úkol nový, protože svůj software neinstalovali v pro malou ambulanci, počítali spíše s velkou nemocnicí jako s cílovým zákazníkem a MSSQL serverem. Přesto již během 2 dnů měli připravené řešení a tak byli schopni nainstalovat Gotreatit na můj počítač. Nadchlo mě, že instalaci provedli vzdáleným přístupem ze svého počítače, takže jsem byl schopen sledovat co jsem dělal špatně. Asi po l hodině byla zprovozněná celá instalace na 1 serveru a 3 klientských počítačích a vše fungovalo správně.
Závěr z instalace tedy zní : instalace je možná a vhodná i pro  ambulanci pracující jako  malá  out patient clinic. Podpora je skvělá, překvapila mě rychlost a ochota.  Hans Årsjö byl při řešení instalace víc než vstřícný. V případě, že bych uvažoval o koupi tohoto programu, rovnou bych doporučil rovnou zvážit vzdálenou instalaci / samozřejmě pokud mám on line přístup na internet/.
V další části budeme popisovat samotný program

hodnocení: 2.00/5 (1650 hlasů odvoleno)

Sdílejte to!

Zpětné odkazy

URL Trackback pro tuto položku: http://www.rheumacentrumeac.cz/trackback.php/GoTreatITinstalace

Žádné komentáře trackback pro tuto položku.

Komentáře jsou uzavřeny